31 Aralık 2013 Salı

2014 geldi de sana mı geldi?

bu yıl manyak gibi bir yıl oldu özetle. lakin sağa sola yazdığın tarihin yarından itibaren 3'le değil de 4'le bitecek olması gidişatı değiştirmez, bunu sen de biliyorsun. birbirimizi kandırmayalım. hepimizin durum algısını değiştiren bu lanet yılın bu son günü diyeceğim iki çift laf olacak.

genelde 31 aralık gecesini sahnede geçirdiğimden midir bilinmez "yılbaşı" kavramı bana herkese ettiği kadar anlam ifade etmiyor ne yazık ki. yani ecnebinin "krismıs spirit" dediği ruh haline bürünemeyeli nerden baksan 9 yıl oluyor. şimdi buna dayanarak sana "aman aşırı alkol alma, alkollüyken araba kullanma" filan diyecek değilim, bunu zaten biliyor olmalısın da bana şunun bir izahatını yap şeker kardeşim; yılın herhangi bir günü 50 hadi bilemedin 100 tl'ye konserini izleyebildiğin bir adama/kadına sırf tarih 31.12'den 01.01'e geçiyor diye şöyle bir rakam veriyorsun (şair burada bu rakamı verebilen kitleye hitap ediyor)?

bütün biletlerin tükenmiş olması konusuna hiç girmiyorum. bu arada Gülşen de aklıma ilk gelen örnek olduğundan yani yanlış anlaşılmasın...

al bak bu da bir diğeri
hilton konaklama da diyordu, bunda ondan da bahsedilmiyor ama kalmalıdır heralde dimi?

işime nankörlük ediyorum gibi olmasın, neticede biz de yılbaşı dendi mi farklı bir "kaşe" ile çalışıyoruz da bir kişiden 7000 tl almayı gerektirecek bir rakam söz konusu değil (bi biz mi enayiyiz lan yoksa?).
lö kaşe...

bir diğer mevzu da alınan alkol ve buna bağlantılı olarak epeyce aşağı inen "sapıtma eşiği". (şair buradan itibaren "yılbaşı gecesi taksim'de taciz" haberine konu olanlara filan sesleniyor misal) e be güzel kardeşim, senin ertesi günü çalışmadığın bir cumartesin yok mu yıl içinde mesela? hah, şimdi bunun ondan ne farkı var? neden geçtiğimiz cumartesi değil de bugün alkol bariyerini devirip senin haricinde eğlenmeye çalışan elalemin coşkancasını baltalıyorsun? ben "herkes evinde otursun" demiyorum muhakkak (öyle olsa biz kime çalıcaz dimi?) ama n'olur bugün dağıtmasan? komalara koşmasan? milletin üstüne kusmasan? sahneye filan fırlamasan? yeni yıl sadece sana gelmiş gibi çevreni kaosa, kitleleri histeriye sürüklemesen? ha benim canım?

bu vesileyle hepinize 2013'ten daha iyi bir yıl dilerim...sayılara takılmayın ;)

z.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder